Domů
SKIALP centrum Chomutov

Track of Peace

Track of Peace and Friendship 2015 a 2016

Cesta míru a přátelství je ultramaratonem horských kol dlouhý minimálně 250 kilometrů se startem v Chomutově a cílem v Harrachově. Celá trasa se táhne přes šest pohoří v Čechách, Německu a Polsku. Na trati je devět kontrolních bodů, kterými musí každý účastník závodu projet. Ačkoli je průjezd kontrolními body povinný, zbytek trasy je plně v režii každého závodníka.

V roce 2015 na trať vyjelo sedmnáct cyklistů. Počasí závodu přálo, a tak někteří vydrželi šlapat do pedálů až do dlouhé chladné neděle. Až na jedinou výjimku všichni dojeli do cíle na jeden zátah Nás obdiv patří všem zúčastněným, bylo vidět, že je závod navzdory únavě baví. Vítězem se v tomto roce stal Vojta Marvan z teamu Hnízdil Factory Racing, který pro další ročníky nasadil laťku s časem 12 hodin 21 minut. Mezi závodníky byl i Tomáš Kraus, úspěšný český reprezentant ve skicrossu.

O rok později, v roce 2016, se počet závodníků rozrostl na 23, kteří se rozhodli změřit síly v tomto náročném závodu. Výsledkem bylo šest, kteří závod předčasně ukončili, a dalších pět, kteří museli být ošetřeni. Ostatní bojovali jako lvi až do úspěšného konce v Harrachově. Vítězem byl každý, kdo dojel do cíle, ovšem i ti, kteří se do cíle nedostali, na sebe mohou být právem pyšní.